Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 Historie

                           

Jako první se v naší rodině ocitl pes Carry Cuirasse. V horkém srpnu roku 1995 jsme se pro něho vydali do Brna k paní Dostálové. Původně jsme chtěli pouze domácího mazlíčka, který nám bude dělat radost a doprovázet nás na našich výletech. Jednou jsme se ale vydali na nepovinný svod a ukázali ho hlavní poradkyni chovu. Ta byla jeho exteriérem nadšená a vlastně díky ní jsme se rozhodli, že ho přihlásíme na výstavu psů. Bohužel náš Carry o výstavy zájem příliš neměl a při předvádění nám dával najevo, že to dělá jen kvůli nám. Proto jsme se po dvou letech rozhodli, že Carryho nebudeme nutit do výstavního kruhu a na výstavy si pořídíme fenku.

V srpnu roku 1997 jsme se pro ni vydali do Plzně k paní Černé a přivezli si budoucí zakladatelku naší chovatelské stanice O`Lucill White Oleander. Tato fenka splnila naše očekávání a během své výstavní kariéry splnila podmínky pro udělení 4 titulů šapmiónů krásy. V roce 1999 měla Lucka první štěňátka, o která se vzorně starala a i díky jejím mateřským schopnostem jsme úspěšně odchovali první vrh. V následujících letech měla ještě dva vrhy. Nyní si naplno užívá svého zaslouženého " důchodu".

Dalším přírůstkem v naší chovatelské satnici byla fenka Agrippa White Oleander. I tato fenka pochází z Plzně od paní Černé. Je to velmi elegantní fenka, pro kterou bylo předvádění ve výtavním kruhu naprostou samozřejmostí a svými úspěchy nám dělala mnoho let velkou radost. Aggie je držitelkou 6 šamionátů krásy. Aggie již odchovala několik vrhů a její štěňata jsou na výstavách také velmi úspěšná.

Jedním z jejích úspěšných potomků je naše fena Cunningham`s White Beast of Prey, která se narodila dne 10. 9. 2002. Vzhledem k jejímu rodokmenu a k tomu, že se narodila jediná, zůstala v naší chovatelské stanici. Stejně jako její matka Aggie má za sebou velmi úspěšnou výstavní kariéru. Je držitelkou 5 šampionátů krásy. Od roku 2003 navíc pravidelně trénuje agility. Tento sport ji velmi baví a pokaždé se velmi těší na další hodinu. V současné době začínáme jezdit na závody, kde je sice velká konkurence, ale my se postupně zlepšujeme a doufáme, že časem se nám podaří postoupit do vyšší kategorie. V červenci 2006 měla Missy první štěňátka.

Dalším štěňátkem, které zůstalo v naší chovatelské stanici je Drissbee Beast of Prey. Je to dcera O` Lucill a zůstala u nás kvůli svým rychlým, dlouhým nohám a tudíž dobrým předpokladům pro agility. Občas se zúčastní nějaké výstavy, ale hlavně pilně trénuje skákání překážek a připravuje se na svou závodní kariéru.

 

Zatím posledním členem naší smečky je syn Missy Egalmoth Aglar Beast of Prey. Zatím je ještě psím miminem, takže na své úpěchy ještě čeká:o))).

 

...nahoru

TOPlist